Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

SVĚTÝLKA  zapsaný spolek

PROJEKTY

 

„Prázdninové povídání

s vílou Pohádkou“

 

 

 

  V roce 2012 připravil zapsaný spolek Světýlka nový projekt „Prázdninové povídání s vílou Pohádkou“, který byl určen dětem z dětských domovů. (viz. www.svetylka.wbs.cz)

  Projekt finančně podpořilo Klub přátel dětí dětských domovů se sídlem v Novém Strašecí a technické zabezpečení poskytlo a zajistil zapsaný spolek Samaja z.s. se sídlem v Praze.

  V rámci projektu navštívila víla Pohádka s vílou Jarněnkou několik dětských domovů po celé ČR. Zábavnou formou vyprávěla dětem pohádku o šípkových vílách a po pohádce děti společně malovaly křídami nebo vodovými barvami na velké papíry své pocity. Víla Jarněnka, v podobě malířky ing. Jarmily Králové, dětem představila nejen své obrazy, ale i další možné malířské a kreslířské techniky, což u dětí vzbudilo velký zájem. Na konci programu dostaly všechny děti pohádkovou knížku  o skřítcích z dílny víly Pohádky.

  Záměrem celého projektu „Prázdninové povídání s vílou Pohádkou je prohlubovat u dětí lásku k sobě samým a svému okolí. Nasměrovat je k uvědomění si, že úcta, soucítění, klid a pozitivní myšlení jsou důležité pro jejich úspěšný životní rozvoj.

  Cílem projektu je rozvíjet a upevňovat znalosti dětí v oblastech ochrany přírody, ekologie a interaktivní činností upevňovat jejich zdravou sebedůvěru.

  Vzhledem k tomu, že víla Pohádka již delší dobu úzce spolupracuje se zapsaným spolkem Světýlka a projekt „Prázdninové povídání s vílou Pohádkou“ byl velice úspěšný, rozhodlo se vedení sdružení rozšířit projekt po celý rok v podobě „Povídání si s vílou Pohádkou“ a navštěvovat tak volnočasová centra pro znevýhodněné děti a dětská oddělení v nemocnicích.

  V rámci tohoto projektu spolek dostává každoročně od víly Pohádky darem 1000 kusů knížek pro děti.

TOPlist